Okolí - typy na výlet

  Vranovský zámek      

vzdálený od chaty Vysočina cca 12 km

Rozlehlé hladině Vranovské přehrady vévodí na vysokém skalním ostrohu malebný zámek Vranov. Vranov je situován v Národním parku Podyjí, tedy v mimořádně hodnotném přírodním prostředí. Návštěvníkům vranovského zámku, kteří chtějí déle pobýt ve zdejší okouzlující krajině, lze doporučit pěší výlet k nepříliš vzdálenému Novému Hrádku, zajímavé zřícenině středověkého hradu.


 

  Hrad Bítov                 

vzdálený od chaty Vysočina cca 3 km 

 Bítov je jedním z nejstarších hradů naší země. Vznikl někdy po připojení Moravy k českému státu, první písemná zmínka o něm pochází z let 1061-67. Kromě výzdoby, expozice vycpaných zvířat a kvalitní zbrojnice, se Bítov chlubí také přírodním prostředím, ve kterém se nalézá. Údolí pod hradem s řekou Dyjí je v létě ideálním místem pro rekreaci.


 

Zřícenina Cornštejn   

vzálenost od chaty Vysočina cca 2 km

Zřícenina hradu Cornštejn která je dominantou Bítovské zátoky. Tento hrad je mnohem mladší než Bítov (první zmínka až z roku 1343). Roku 1465 Cornštejn dobylo vojsko krále Jiřího z Poděbrad. Po roce 1542 byl již chátrající hrad opraven, aby mohl vzdorovat eventuálnímu tureckému přepadu. Když toto nebezpečí pominulo, posádka hrad opustila a r.1580 se Cornšejn uvádí již jako pustý.


 

Výhled na Bítovskou zátoku

    

Pro milovníky kratších turistických tras je nad Bítovskou zátokou hned několik vyhlídek. Nejméně jednou v týdnu budete mít možnost poslechu country hudby u táboráku v blízkém campu. Každý den je zakončen malou noční hudbou na sólovou trubku z vyhlídky nad Bítovskou zátokou.

Kontakt

Provozovatel chaty:
Hajda Marek

Kontaktní adresa:
Komenského 678, Lednice  691 44

  Telefon:

774 517 415
774 517 414

  E-mail:

hajdamarek@centrum.cz

Rezervace:

 formulář pro rezervaci

 Mapa:

 Umístění objektu