Aktivity v okolí

VODNÍ SPORTY

Pláž je vzdálena cca 80 m od chaty.  Na pláži je možno využít služeb půjčovny sportovních potřeb, vodních šlapadel, ping-pong a nachází se zde také dětská hřiště. Koupání je možné nejen na pláži Bítovské zátoky, ale i v dalších místech jako je např. pláž Vranovské přehrady, kde je možno využít mohutný tobogán a další možnosti sportovního vyžití. V příznivých létech je možné koupat se od začátku června do poloviny září.

Od roku 2005 je obnovena lodní doprava pro turisty, která k Vranovské přehradě patří. Informace najdete na adrese   www.lodnidopravavranov.cz/

DOPORUČUJEME MAPY A PUBLIKACE

  • Turistická mapa PODYJÍ sv. 81 - podrobná turistická mapa ( 1 : 50000 , z edice KČT)
  • Průvodce po Čechách, Moravě, Slezsku sv.16, Podyjí - Znojemsko (nakladatelství S & D ve spolupráci s KČT)

CYKLOTURISTIKA

  • Cykloturistické mapy z edice SHOCART Zlín
  • Znojemsko – Retzerland sv.101 - cykloturistická mapa ( 1 : 100000 )
  • Podyjí - Thayatal sv. 29 - cyklomapa oblasti Podyjí ( 1 : 75000 ) a podrobná cyklistická mapa Národního parku Podyjí ( 1 : 40000)
  • Praha - Wien (Greenways) - cykloprůvodce mezinárodní trasy ( 1 : 175000 )
  • Panoramatická mapa okresu Znojmo - mapa se zaměřením na pozoruhodnosti okresu Znojmo ( 1 : 125000 ,vydal Okresní úřad Znojmo)
  • Na kole do Rakouska – publikace zabývající se možnostmi cykloturistiky v Rakousku a to v oblastech přilehlých k České republice (vydavatelství Akcent - Blok)

RYBAŘENÍ

Přehrada je dlouhá 35 km, ale vzhledem k jejím četným meandrům jsou v dosahu do 15-ti km od Vranova všechny oblasti přehrady s odlišnými stanovišti ryb. Ve vlastním přehradním jezeře, Švýcarské a Lančovské zátoce se loví hlavně štiky, boleni, candáti a kapři, na Bítovsku jsou to kromě kaprů především cejni, Farářka je vyhlášená rekordními úlovky sumců a na začátku přehrady v Podhradí n.D. lze s úspěchem lovit i úhoře. V ÚN Vranov byly chyceny rekordní úlovky (z celé ČR) sumce (93 kg),štiky (27,20 kg) a úhoře (4,20 kg). Členové rybářského svazu si mohou zakoupit povolenku přímo ve Vranově nad Dyjí, členové organizací z jihomoravského kraje si musí zakoupit povolenku na výše uvedené revíry ve své domovské základní organizaci.

HOUBAŘENÍ

Jestliže rostou houby, je okolí Vranovské přehrady pravým rájem pro houbaře. Uvnitř Národního parku Podyjí je však sběr lesních plodin upraven návštěvním řádem.

Kontakt

Provozovatel chaty:
Hajda Marek

Kontaktní adresa:
Komenského 678, Lednice  691 44

  Telefon:

774 517 415
774 517 414

  E-mail:

hajdamarek@centrum.cz

Rezervace:

 formulář pro rezervaci

 Mapa:

 Umístění objektu